DARLINGTON

Judge: Mr R J Oldham

 

 

BEST OF BREED : 3308 LOWES Mrs C M & Mr T D Ch Legenda Tibeta Tsehovik (Imp Rus)

Dog CC : 3308 LOWES Mrs C M & Mr T D Ch Legenda Tibeta Tsehovik (Imp Rus)

Res Dog CC : 3312 MCELVANEY Mr K Smokiex Amigo Khyi Arlo

Bitch CC : 3314 NAYLOR Mrs L A & Mr S C Seii Taishougun Brilliance Star From Skaijak (Imp

Res Bitch CC : 3307 LLOYD Mrs S Hatice Bisurman At Carramia (Imp Pol)

Best Puppy : 3315 PORTEUS Mr J & Mrs M Seii Taishougun Baldan At Shellonbear (Imp Rus)

Best Veteran : 3303 LEAK Mr M & Mrs P Heronsview Buni Bea for Madire

 

 

Class 1139 VD (1 Entries) Abs: 1

1st:

2nd:

3rd:

Res:

VHC:

 

Class 1140 PD (4 Entries) Abs: 1

1st: 3315 PORTEUS Mr J & Mrs M Seii Taishougun Baldan At Shellonbear (Imp Rus)

2nd: 3311 MCELVANEY Mr K Chenpokhyi Zebedee The Only

3rd: 3289 DAVIES Miss C Wilsontus Uttar

Res:

VHC:

 

Class 1141 JD (1 Entries) Abs: 0

1st: 3313 NAYLOR Mrs L A & Mr S C Callowdale Dick Dastardly From Skaijak

2nd:

3rd:

Res:

VHC:

 

Class 1142 YD NO ENTRIES

 

Class 1143 GD NO ENTRIES

 

Class 1144 PGD (3 Entries) Abs: 2

1st: 3290 DAVIES Miss C Herjay Boom Boom Bertram

2nd:

3rd:

Res:

VHC:

 

Class 1145 LD (1 Entries) Abs: 0

1st: 3291 DAVIES Miss C Heronsview Balor

2nd:

3rd:

Res:

VHC:

 

Class 1146 OD (4 Entries) Abs: 1

1st: 3308 LOWES Mrs C M & Mr T D Ch Legenda Tibeta Tsehovik (Imp Rus)

2nd: 3312 MCELVANEY Mr K Smokiex Amigo Khyi Arlo

3rd: 3302 LEAK Mr M & Mrs P Madire Snow Blade Sh.CM

Res:

VHC:  

 

Class 1147 VB (1 Entries) Abs: 0

1st: 3303 LEAK Mr M & Mrs P Heronsview Buni Bea for Madire

2nd:

3rd:

Res:

VHC:

 

Class 1148 PB (7 Entries) Abs: 0

1st: 3314 NAYLOR Mrs L A & Mr S C Seii Taishougun Brilliance Star From Skaijak (Imp

2nd: 3306 LLOYD Mrs S Carramia Ain't No Limits

3rd: 3309 LOWES Mrs C M & Mr T D Callowdale Easy Street

Res: 3299 HARTWELL Miss B Dokhyi Kham Pelkyi Pema

VHC: 3296 GARRY Miss P H Dokhyi Kham Zangmo Yangkyi

 

Class 1149 JB (1 Entries) Abs: 0

1st: 3310 LOWES Mrs C M & Mr T D Callowdale Maysee Grae

2nd:

3rd:

Res:

VHC:

 

Class 1150 YB (1 Entries) Abs: 0

1st: 3287 CONWAY Dr A E Thamche Zhi Nya

2nd:

3rd:

Res:

VHC:

 

Class 1151 GB NO ENTRIES

 

Class 1152 PGB (3 Entries) Abs: 1

1st: 3284 BAINBRIDGE Mrs Dar Shing Zilcan Astrid Kera Herjay Fun Imp (Imp)

2nd: 3297 GARRY Miss P H Wangdak Ashaki

3rd:

Res:

VHC:

 

Class 1153 LB (3 Entries) Abs: 0

1st: 3298 GARRY Miss P H Wangdak Alisha

2nd: 3285 BAINBRIDGE Mrs Elektra Bisurman Kera Herjay (Imp Pol)

3rd:

Res:

VHC:

 

Class 1154 OB (3 Entries) Abs: 1

1st: 3307 LLOYD Mrs S Hatice Bisurman At Carramia (Imp Pol)

2nd: 3301 KEDZIOR Mr D PL Jun Ch Lou-tian Des Lions Du Tibet NAF TAF (Imp

3rd:

Res:

VHC: